Оперні

Одеський Національний Академічний театр Опери та Балету Театри

Будівля першого міського театру була зведена за проектом італійця Франческо Фраполлі, а зміни в план вніс француз Тома де Томон. 10 лютого 1810 року відбулося урочисте відкриття театру. Це була білосніжна споруда , подібна що нагадувала античний храм, звернений фасадом до порту. У залі було 800 місць (на той момент в місті проживало 12,5 тисячі чоловік).

Харківський національний академічний театр опери та балету імені М. В. Лисенка

Харківський національний академічний театр опери і балету - один з найстаріших вітчизняних музичних театрів, нащадок кращих традицій української, російської і світової культури. Історія музичного театру в Харкові бере відлік від 1780 року. Подальша історія цього жанру пов’язана з народженням оперних антреприз, а також гастролями приватних труп, в тому числі італійських.

Національний академічний театр опери та балету України імені Т. Г. Шевченка

Історія Національної опери України була започаткована у 1867 році, коли у Києві, одному із значних адміністративних центрів тогочасної Російської імперії, після довгих клопотань перед урядом відкрили постійно діючу оперну трупу. З'явився перший поза столицями — Петербургом і Москвою – музичний театр.

Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької

Відкритий 4 жовтня 1900-го року, Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької є одним із найкращих театрів Центральної Європи та України.